مقالاتی در مورد: راهنمای اپلیکیشن بیت‌پین

ارزهای با تگ «زرد ارز» بیت‌پین چیست؟

یکی از رسالت‌های صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین، ارائه انواع مختلف رمزارزها و تنوع بالا در آن‌ها است. بیت‌پین حق کاربران خود می‌داند که بتوانند در محیطی امن، رمزارزهای محبوب و مطرح دنیا را به‌راحتی به‌صورت ریالی خرید‌و‌فروش کنند.

اما سؤال اینجاست، چه معیارهایی برای اضافه کردن رمزارزهای مختلف در بیت‌پین وجود دارد؟ ما به‌طور معمول با سه شاخص رمزارزها را اضافه می‌کنیم:

میزان ارزشمندی رمزارز از نظر بنیادین
محبوبیت و تعداد خریداران و فروشندگان آن در تمام دنیا
ارزش بازار رمزارز

اضافه شدن یک رمزارز بستگی به امتیازی که در مجموع این سه مورد اخذ می‌کند دارد اما از سوی دیگر در دنیای غیرمتمرکز بلاک‌چینی، حق هر فردی است که از هر پروژه و ارزی که می‌خواهد حمایت و یا خریداری کند، بنابراین ما با ایجاد تگ زرد ارز سعی نمودیم در عین ایجاد امکانی برای خرید و فروش آزادانه پروژه‌ها، هشدارهای لازم را در خصوص پرهیز از هرگونه خرید هیجانی این گونه ارزها بدهیم.
این روزها، ارزهایی با اصطلاحات «میم‌کوین» به بازار ارائه شده‌اند. دوج کوین، کیشو، فگ و بسیاری دیگر از اسم‌های آشنا که این روزها می‌شنویم. نکته مهم درباره این رمزارزها، نداشتن تحلیل بنیادین مشخص و شک در ارزشمندی آن‌ها از این نظر است.

اما به یک نکته بسیار مهم باید توجه کرد. چیزی که پول را ارزشمند می‌کند، توجه و محبوبیت آن و مقبولیت آن توسط عموم مردم است. بنابراین، در رمزارزهایی که به میم‌کوین معروف هستند، متغیر محبوبیت نقش مهمی بازی می‌کند. همچنان که بیت‌پین سعی می‌کند از رمزارزهای کلاه‌برداری و پانزی دوری کند و به کاربران در این مورد آموزش کامل دهد، محبوبیت بازار ارزها را نیز در نظر گرفته و برای پاسخ به تقاضای کاربران، در جهت ایجاد بستر امن برای خرید‌و‌فروش میم‌کوین‌ها نیز قدم برمی‌دارد.

رمزارزهای با تگ زرد ارز چیست؟بیت‌پین برای اینکه تفاوت این نوع ارزها با سایر ارزها مشخص باشد، این ارزها را با تگ «زرد ارز» جداسازی کرده است. اما چرا زرد؟ رنگ زرد نشانه شادی و شوخ‌طبعی و همچنین حاشیه‌سازی است. از آنجایی که منشأ اکثر این ارزها، بر پایه شوخی‌های ساختگی فضای مجازی ساخته‌شده‌اند و همچنین بسیار حاشیه‌ساز هستند، این ارزها را «زرد ارز» نام‌گذاری کردیم.

چرا زرد ارزها را لیست می‌کنیم؟


زرد ارزهای بیت‌پین، ارزهای معروف و محبوبی هستند. اکثر کاربران برای خرید این رمزارزها، باید به صرافی‌های خارجی گمنام یا صرافی‌های غیرمتمرکز مانند پنکیک سوآپ یا یونی سوآپ مراجعه کنند. خرید‌و‌فروش از این نوع صرافی‌ها ریسک‌های متعدد زیر را دارد:

پیچیده بودن کار با آن‌ها
نیاز به حداقل مقداری ارزهای موردنیاز صرافی غیرمتمرکز
گران بودن و بالا بودن کارمزدها
امکان فراموشی رمز کیف پول و گم‌شدن تمام دارایی‌ها در این صرافی‌ها

بنابراین، بیت‌پین با توجه به این چالش‌ها، سعی کرده است که بستری امن و ساده برای خریدوفروش این رمزارزها در یک پلتفرم به‌صورت ریالی و تتری، بدون کارمزدهای سرسام‌آور صرافی‌های غیرمتمرکز ارائه کند.

آیا خرید‌و‌فروش زرد ارزها پیشنهاد می‌شود؟


خرید‌و‌فروش هرگونه ارزی اعم از زرد ارزها، به عهده خود کاربر بوده و بیت‌پین هیچ‌گونه دخالتی در این فرایند ندارد. بنابراین مسئولیت خرید‌و‌فروش آن برعهده خود کاربر است.

آیا ممکن است با خرید زرد ارزها ضرر کنم؟


بله! به‌طور کلی خرید‌و‌فروش رمزارزها فعالیت بسیار پرنوسان و ریسکی است. زرد ارزها ریسک مضاعف دارند و همان طور که ممکن است سود بسیار زیادی به شما بدهند، این امکان هم وجود دارد که ضرر بسیار سنگینی به شما تحمیل کنند. بنابراین باید این ریسک را پذیرفته و با آگاهی خرید‌و‌فروش کرد.

اگر با خرید زرد ارزها سود یا ضرر کنم، مسئولیت با چه کسی است؟
هر سود یا ضرری که در خرید زرد ارزها به‌دست بیاید، به‌طور کامل برعهده کاربر بوده و مسئولیت صد‌در‌صدی آن به عهده کاربران بیت‌پین است. بیت‌پین یک صرافی ارز دیجیتال است و مسئولیت خود را فقط در آماده‌سازی زیرساخت و بستر خرید‌و‌فروش این ارزها می‌داند. بنابراین هرگونه فعالیت خرید‌و‌فروش، از دایره اختیارات بیت‌پین خارج بوده و به خود کاربر برمی‌گردد.

قیمت خرید‌و‌فروش زرد ارزها متفاوت است؟


قیمت خرید‌و‌فروش زرد ارزها در خرید آسان متفاوت است. زمانی که شما یک زرد ارز خریداری می‌کنید، در موجودی کیف پول خود قیمت فروش را مشاهده می‌کنید. بنابراین ممکن است موجودی کیف پول اندکی کمتر از میزان خرید شما باشد (همیشه قیمت خرید بیشتر از قیمت فروش است). این قیمت‌گذاری با توجه به شرایط بازار و عرضه و‌ تقاضا تعیین و از قبل به مشتری اعلام می‌شود.

آیا زرد ارزها در پلتفرم حرفه‌ای هم معامله می‌شوند؟


هر زرد ارزی که به حجم مناسب خرید‌و‌فروش برسد، در بخش معامله قابل خرید و فروش است.

به روز شده در: 23/07/2023