مقالاتی در مورد: واریز و برداشت

چرا در هنگام انتقال خطای «آدرس مقصد صحیح نمی‌باشد» دریافت می‌کنم؟

در صرافی‌های متمرکز شما به‌طور معمول موقع واریز یا برداشت ارز، چند شبکه را ملاحظه می‌کنید و می‌توانید برای انتقال ارز موردنظر خود از بین آن‌ها شبکه مدنظر خود را انتخاب کنید. اگر در حال برداشت از بیت‌پین هستید و خطای آدرس مقصد صحیح نمی‌باشد را دریافت می‌کنید؛ دقت کنید که احتمالا شبکه‌ای که در بیت‌پین برای برداشت انتخاب کردید با آدرسی که از صرافی یا ولت مقصد آن را کپی کرده‌اید مغایرت دارد و یکی نمی‌باشد.
به‌طور مثال فرض کنید در حال برداشت و انتقال سولانا از شبکه اسمارت‌چین هستید اما از مقصد ادرس سولانا را در شبکه خودش کپی کرده‌اید و در کادر آدرس مقصد در بیت‌پین جاگذاری کرده‌اید. در این حالت شما خطای «آدرس مقصد صحیح نمی‌باشد» را دریافت می‌کنید چون شبکه مبدا شما روی اسمارت‌چین قرار دارد اما از مقصد آدرس سولانا را در شبکه خود سولانا داده‌اید. در این حالت باید از مبدا شبکه را تغییر دهید و روی سولانا گذاشته و یا ادرس مقصدی که می‌دهید را اصلاح کنید و آدرس اسمارت‌چین را بدهید تا انتقال شما انجام شود.

در حالت دیگر شما قصد واریز به بیت‌پین را دارید و این خطا را دریافت می‌کنید. در این شرایط هم حالت بالا برقرار است و با خطای «آدرس مقصد صحیح نمی‌باشد» مواجه می‌شوید.

نکته: دقت کنید که در کیف پول‌های شخصی اگر ارزی را در شبکه خاصی داشته باشید امکان تغییر شبکه وجود ندارد و باید ارز خود را از همان شبکه انتقال دهید. بنابراین اگر ارزی را در شبکه‌ای داشته باشید که بیت‌پین از آن شبکه پشتیبانی نکند امکان واریز آن ارز وجود ندارد.

پس در صورتی که در هنگام برداشت ارزی خطای «آدرس مقصد صحیح نمی‌باشد» دریافت کردید عوامل بالا را مجددا چک نمایید و سپس انتقال را نهایی کنید.



اگر در مورد شبکه‌های انتقال رمز ارز اطلاعات کافی ندارید لطفا راهنمای زیر را مطالعه بفرمایید:
شبکه‌های بلاک‌چین در واریز و برداشت چیست؟

به روز شده در: 22/05/2023