مقالاتی در مورد: امنیت حساب کاربری

چطور ورود دو مرحله‌ای فعال کنم؟

برای فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای به قسمت «حساب کاربری» و سپس امنیت مراجعه کنید.

برای حفظ امنیت حساب کاربران، بیت‌پین فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای با اپلیکیشن را پیشنهاد می‌کند. برای استفاده از این امکان ابتدا می‌بایست نرم افزار Google Authenticator یا Microsoft Authenticator را نصب کنید.

نرم افزار Google Authenticator:

لینک دانلود اپلیکیشن اندروید
لینک دانلود اپلیکیشن iOS

نرم افزار Microsoft Authenticator:

لینک دانلود اپلیکیشن اندروید
لینک دانلود اپلیکیشن ios

در این قسمت می‌خواهیم فعال‌سازی توسط Google Authenticator را آموزش بدهیم. ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و در قسمت تنظیمات حساب کاربری و قسمت «امنیت»، گزینه ورود دو مرحله‌ای را انتخاب کنید.


اپلیکیشن Google Authenticator را اجرا کرده و دکمه + را زده و «Scan a QR Code» را انتخاب کنید. سپس QR کد تنظیمات را اسکن نمایید. همچنین می‌توانید از گزینه «Enter a setup key» استفاده کنید و کدی که بیت‌پین در اختیار شما قرار داده است را در آنجا وارد کنید تا پروفایل بیت‌پین اضافه شود.

سپس بیت‌پین به لیست کدهای نرم‌افزار اضافه می‌شود و کدی مانند شکل زیر به شما ارائه می‌شود.

سپس رمز عبور و کد تولید شده در نرم افزار را در کادرهای مخصوص خود وارد کنید و در نهایت ذخیره کنید تا تنظیمات فعال شود. (کد وارد شده در تصویر زیر به‌عنوان مثال آورده شده است)

در مرحله بعد با توجه به اینکه قبلا ورود دومرحله‌ای شما به چه نحوی بوده است، کد تایید برای شما ایمیل یا پیامک می‌شود.بعد از فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای، هنگام ورود به پلتفرم از شما کد خواسته می‌شود. هرباری که وارد می‌شوید، باید کد یک بار مصرف را دریافت و وارد کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود بشوید.


نکته: پس از تغییر ورود دومرحله‌ای، تا 24 ساعت امکان برداشت ریالی و رمزارزی نخواهید داشت.

راهنمای ویدئوییبه روز شده در: 12/06/2023