مقالاتی در مورد: معاملات و سفارشات

انواع سفارشات در پلتفرم معاملات بیت‌پین

سفارشات مختلفی در بخش معامله بیت‌پین وجود دارد:

* سفارش فوری

سفارش فوری، در واقع همان سفارش با قیمت بازار (Market Order) است. در این نوع سفارش، در صورت ایجاد سفارش خرید، خرید از کم‌ترین قیمت فروش دفتر سفارشات (Order Book) تا بیش‌ترین قیمت خرید دفتر سفارشات به صورت تجمیعی انجام شده و سفارش شما به سریع‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. این قاعده برای سفارش فروش هم صادق است و در صورت ایجاد سفارش فروش، فروش از بیش‌ترین قیمت خرید دفتر سفارشات تا کم‌ترین قیمت فروش دفتر سفارشات به صورت تجمیعی انجام و سفارش کامل می‌شود.

برای راهنمایی بیشتر در ارتباط با سفارش فوری لطفا راهنمای زیر را مطالعه بفرمایید:
سفارش فوری چیست؟


* سفارش محدود

سفارش محدود سفارشی است که شما در یک قیمت خاص تصمیم به خرید یا فروش یک دارایی می‌کنید. بنابراین زمانی که این سفارش را ثبت می‌کنید، در دفتر سفارشات ثبت شده و تا به آن قیمت نرسد معامله انجام نمی‌شود. برای اطلاعات بیشتر لطفا راهنمای زیر را مطالعه بفرمایید:

چطور سفارش محدود در یک قیمت خاص بگذارم؟


* سفارش با حدضرر یا سود
سفارش با حد ضرر یا سود (استاپ لیمیت)، سفارشی است که ترکیب سفارش فوری و سفارش محدود است. در این نوع سفارش، یک سفارش شرطی ثبت می‌شود. به این معنی که قیمت یک دارایی وقتی از یک حدی پایین یا بالاتر برود، سفارش در یک قیمت خاص ثبت خواهد شد.

* سفارش OCO
سفارش ترکیبی (OCO) یکی از سفارشات حرفه‌ای پلتفرم است. این سفارش ترکیبی از تمام سفارشات است. سفارش OCO یا (One Cancels the Other) به معامله‌گر این اجازه را می‌دهد که دو سفارش محدود و حدضرر را هم‌‌زمان تنظیم کند. این سفارش ترکیبی از دو سفارش لیمیت اوردر (Limit Order) و استاپ لیمیت (Stop-Limit) است، این مدل سفارش در واقع شما یک سفارش برای استراتژی صعود و یک سفارش برای استراتژی کاهش قیمت ثبت می‌کنید.

بیشتر بدانید:
چگونه در بیت پین سفارش حد ضرر و حد سود و OCO ثبت کنیم؟


راهنمای ویدئوییبه روز شده در: 23/07/2023