مقالاتی در مورد: معاملات و سفارشات

چگونه در بیت‌پین سفارش حد ضرر و حد سود و OCO ثبت کنیم؟

سفارش با حد ضرر یا سود یا استاپ لیمیت، ترکیبی از دو سفارش محدود است. به این معنی که قیمت یک دارایی وقتی از یک حدی پایین یا بالاتر برود، سفارش در یک قیمت خاص ثبت خواهد شد.

چه زمانی از سفارش با حد ضرر یا سود استفاده می‌کنیم؟شاید خیلی شنیده باشید که تحلیل‌گری بیان می‌کند اگر قیمت دارایی از یک حدی پایین‌تر بیاید، ریزش قیمت ادامه خواهد داشت و خیلی از آن قیمت پایین‌تر خواهد آمد (یا بالعکس). در این نوع مواقع، سرمایه‌گذار باید برای خود حداکثر حد ضرر یا سود خود را مشخص کند. این نوع سفارش برای مدیریت ریسک مناسب است.

سفارش OCOسفارش ترکیبی (OCO) یکی از سفارشات حرفه‌ای بخش معامله است. این سفارش ترکیبی از تمام سفارشات است. سفارش OCO یا (One Cancels the Other) به معامله‌گر این اجازه را می‌دهد که دو سفارش محدود و حدضرر را هم‌زمان تنظیم کند. این سفارش ترکیبی از دو سفارش لیمیت اوردر (Limit Order) و استاپ لیمیت (Stop-Limit) است، این مدل سفارش در واقع شما یک سفارش برای استراتژی صعود و یک سفارش برای استراتژی کاهش قیمت ثبت می‌کنید؛ به‌عبارتی وقتی که یکی از این دو سفارش فعال شود و در لیست سفارشات قرار گیرد، سفارش یا دستور دیگر لغو خواهد شد.


به این ترتیب معامله‌گران می‌توانند در هنگام خرید، بنا به شرایطی که ممکن است پیش آید هم در قیمت‌های بالاتر از قیمت کنونی و هم در قیمت‌های پایین‌تر خرید کنند. به همین صورت در هنگام فروش نیز، امکان تنظیم دو سفارش فروش که یکی در قیمتی بالاتر از قیمت فعلی و دیگری در قیمتی پایین‌تر فعال می‌شود، وجود دارد.

برای توضیحات بیشتر می‌توانید به مقاله روبرو مراجعه کنید: سفارش‌ OCO چیست‌؟ تنظیم دو سفارش به طور همزمان

راهنمای ویدئویی

به روز شده در: 23/07/2023