مقالاتی در مورد: معاملات و سفارش‌ها

چگونه در بیت‌پین سفارش حد ضرر و حد سود و OCO ثبت کنیم؟

سفارش حد ضرر و حد سودسفارش با حد ضرر یا سود یا همان استاپ لیمیت، سفارشی است که وقتی قیمت یک دارایی از حدی پایین یا بالاتر برود، این سفارش در یک قیمت خاص ثبت خواهد شد. در واقع با تنظیم یک فعال‌کننده یا همان قیمت استاپ، زمانی که قیمت بازار به این عدد برسد، سفارش ما با قیمت دیگری که جداگانه تعیین شده، ثبت خواهد شد. سفارش استاپ لیمیت ۴ بخش اصلی دارد:

استاپ (Stop): قیمتی که اگر بازار به آن برسد، سفارش خرید یا فروش ثبت می‌شود.
لیمیت (Limit): قیمت سفارش که در زمان رسیدن قیمت بازار به استاپ، ثبت می‌شود.
مقدار (Amount): تعداد واحد رمزارز که قصد خرید یا فروش آن را دارید.
کل (Total): قیمت مورد نظر ضرب در مقداری که قصد خرید یا فروش آن را دارید.

چه زمانی از سفارش با حد ضرر یا سود استفاده می‌کنیم؟احتمالاً شنیده‌اید که تحلیلگران بازار معمولاً عنوان می‌کنند که اگر قیمت یک دارایی از حدی پایین‌تر برود، ریزش ادامه خواهد داشت (و بالعکس). در چنین شرایطی، سفارش استاپ لیمیت کمک زیادی به معامله‌گر می‌کند تا حتی اگر در زمان صعود یا ریزش بازار، به پلتفرم دسترسی نداشت، سفارش موردنظر وی با توجه به تحلیل، ثبت و انجام شود.

سفارش OCOسفارش ترکیبی (OCO) یکی از سفارش‌های حرفه‌ای بخش معامله بیت‌پین است. این سفارش، ترکیبی از دو سفارش حد سود/ضرر و سفارش محدود است.
سفارش OCO یا (One Cancels the Other) به معامله‌گر اجازه می‌دهد که دو سفارش محدود و حدضرر را هم‌زمان تنظیم کند و وقتی که یکی از این دو سفارش فعال شوند، سفارش به‌صورت دیگر لغو می‌شود.
در سفارش OCO، علاوه بر ۴ بخش سفارش حدضرر/سود، یکی بخش دیگر هم وجود دارد که همان قیمت سفارش محدود است:

قیمت (Price): قیمت سفارش محدود معامله‌گر که در صورت رسیدن بازار به آن، سفارشی با همین قیمت در دفتر سفارشات (اوردربوک) ثبت می‌شود.

برای ثبت سفارش‌های حد ضرر/سود و OCO می‌توانید از بخش معامله بیت‌پین، نوع سفارش را انتخاب کرده و ثبت کنید:برای توضیحات بیشتر می‌توانید به مقاله روبرو مراجعه کنید: سفارش‌ OCO چیست‌؟ تنظیم دو سفارش به طور همزمان

راهنمای ویدئوییبه روز شده در: 25/03/2024