مقالاتی در مورد: معاملات و سفارشات

تفاوت سفارش و معامله چیست؟

به‌بیان ساده سفارش، آن چیزی است که شما می‌خواهید انجام شود و معامله نحوه و جزئیات انجام سفارش شماست. یعنی اگر به‌عنوان مثال کاربر سفارش محدود خرید ۰.۲۶۲ اوالانچ با قیمت ۷۴۰،۸۹۶ تومان را ثبت نماید، در بخش معاملات نحوه تأمین ۰.۲۶۲ آوالانچ به قیمت تعیین شده را می‌تواند ملاحظه کند.
یک سفارش می‌تواند با یک معامله و یا چند معامله تکمیل گردد.
نکته مهم دیگر این است که چون پلتفرم، معاملات کاربر با کاربر است؛ با توجه به صف سفارشات طرف مقابل، ممکن است یک سفارش کامل نگردد که جزئیات آن در بخش معاملات مشخص است.

به مثال زیر توجه کنید:


همان طوری که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این سفارش1% درصد انجام شده (معامله شده و در بخش معاملات مشخص است با چه قیمتی و چه حجمی معامله شده است) ولی همچنان سفارش باز است تا کامل گردد.
بنابراین کاربر در این شرایط می‌تواند منتظر باشد تا کاربران دیگر در این قیمت سفارش فروش بگذارند تا معامله شود یا این سفارش را لغو کند.


همچنین سفارش دوم تصویر بالا را مشاهده می‌کنید که هنوز صفر درصد نشان می‌دهد و نشانگر این است که هنوز هیچ کاربری برای معامله یافت نشده و سفارش همچنان باز است.

توجه: بعد از لغو سفارش آن درصدی که پر شده است به‌عنوان معامله در نظر گرفته می‌شود. تصاویر زیر نشان دهنده این موضوع می‌باشند:به روز شده در: 28/06/2023