مقالاتی در مورد: معاملات و سفارشات

چطور سفارش محدود در یک قیمت خاص بگذارم؟

سفارش محدود سفارشی است که شما در یک قیمت خاص تصمیم به خرید یا فروش یک دارایی می‌کنید. بنابراین زمانی که این سفارش را ثبت می‌کنید، در دفتر سفارشات ثبت شده و تا به آن قیمت نرسد معامله انجام نمی‌شود.

چه زمانی از سفارش محدود استفاده می‌کنیم؟این نوع سفارش یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین سفارشات است. معامله‌گران در شرایط مختلف می‌توانند از سفارش محدود استفاده کنند مثل زمانی که قیمت یک دارایی به‌سرعت در حال صعود یا سقوط است و معامله‌گر نگران سود و ضررش می‌شود. همچنین به‌طور معمول در زمانی که معامله‌گر قصد خرید یک دارایی را با قیمتی خاص دارد که فقط در آن صورت سود می‌کند، از این نوع سفارش بهره می‌برد.

فرض کنید یک تحلیل‌گر تحلیل می‌کند که قیمت فعلی بیت‌ کوین (مثلا ۱۵,۰۰۰ دلار) بالاست و پیش‌بینی سقوط تا ۱۳,۲۰۰ دلار را کرده است. او می‌تواند یک سفارش محدود تنظیم کند که فقط در صورت رسیدن قیمت بیت‌ کوین به ۱۳,۲۰۰ دلار یا پایین‌تر، تکمیل می‌شود.

برای ثبت سفارش محدود یا «Limit Order» در صرافی‌ها معمولا سه قسمت وجود دارد که با پر کردن دو مورد از آن‌ها سومی به‌طور خودکار پر می‌شود. این سه قسمت عبارت‌اند از:

قیمت: قیمت موردنظر شما برای خرید یا فروش هر واحد دارایی.
مقدار: تعداد واحدهایی که قصد خرید آن را دارید؛ به‌طور مثال اگر قصد خرید ۰.۱ واحد از یک ارز دیجیتال را دارید، عدد ۰.۱ را وارد می‌کنید.
کل : قیمت موردنظر شما ضرب در مقداری که قصد خرید آن را دارید، کل مبلغ پرداختی (برای خرید) یا کسب شده (از فروش) می‌شود.

چگونه در بیت‌پین سفارش محدود ثبت کنیم؟برای ثبت سفارش محدود در بخش معامله بیت‌پین، در قسمت سفارشات سفارش محدود را انتخاب کنید.

در این قسمت قیمت و مقداری که می‌خواهید انتخاب کنید. سپس اطلاعات سفارش شما برای شما پیش‌نمایش می‌شود.

هنگامی که سفارش را تایید می‌کنید، این سفارش در دفتر سفارشات ثبت می‌شود. هنگامی که به قیمت سفارش شما برسد، سفارش شما انجام خواهد شد.

فرض کنید می‌خواهیم با 100 درصد موجودی ریالی خود (یا مقدار دلخواه انتخاب شده ) بیت کوین با قیمت۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان خریداری کنیم. این سفارش در قسمت پیشنهادات خرید در دفتر سفارشات ثبت می‌شود و در این صورت، هر وقت قیمت بیت کوین به۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان رسید، سفارش انجام می‌پذیرد.


زمانی که سفارش شما ثبت می‌شود، شما می‌توانید وضعیت این سفارش را در «سفارشات باز» خود مشاهده کنید. «درصد پر شده» میزانی از سفارش شما که انجام شده است را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال اگر نصف خرید شما انجام شود، این درصد ۵۰ می‌شود. همچنین شما امکان لغو سفارش را در این قسمت دارید.

به روز شده در: 24/07/2023