مقالاتی در مورد: کارمزدها و سطوح کاربری

چند سطح کاربری در بیت‌پین داریم و تفاوت سطوح در چیست؟

ما با هدف تسهیل فرایند انجام معاملات و ایجاد بستری امن برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، کاربران عزیز بیت‌پین را بر مبنای میزان فعالیت، در سطوح مختلف کاربری تقسیم کرده‌ایم. سطح‌بندی کاربران جهت جلوگیری از فعالیت‌های مشکوک و همچنین ایجاد دسترسی‌های لازم برای کاربران محترم جهت انجام معاملات و تراکنش‌ها است.

به‌طور کلی، سطوح کاربری در بیت‌پین به ۵ سطح حقیقی و یک سطح حقوقی تقسیم می‌شود. مدارک لازم برای احراز هویت هر سطح متفاوت بوده و دسترسی‌ها و امکانات هر سطح با سطح دیگر تفاوت دارد.

سطح ۱


سطح ۱ تنها سطحی در بیت‌پین است که نیاز به احراز هویت ندارد. کاربران محترم صرفا با ثبت‌نام در پلتفرم بیت‌پین با ایمیل یا شماره همراه متعلق به خود، می‌توانند شروع به معامله کنند. کاربران می‌توانند در این سطح حداکثر تا معادل ۵۰ میلیون تومان واریز در قالب رمزارز داشته باشند. اما باید توجه داشته باشند که در این سطح هیچ‌گونه برداشت چه به‌صورت ریالی و یا چه به‌صورت رمزارزی نمی‌توانند داشته باشند. این سطح مخصوص کسانی است که می‌خواهند به‌سرعت وارد بازار شده و با بازار رمزارزها آشنا شوند.

سطح ۲


سطح ۲ برای کاربرانی که با احراز هویت محدود علاقه‌مند به معامله‌گری (ترید) هستند به وجود آمده است. در این سطح کاربران می‌توانند به میزان نامحدود رمزارز واریز کرده و تا سقف ۲۵ میلیون تومان در هر شبانه روز با توجه به محدودیت بانک مرکزی به‌صورت اینترنتی ریال واریز کنند. حداقل مدارک احراز هویت در این سطح یعنی تصویر کارت ملی، شماره همراه به‌نام کاربر و حساب بانکی به‌نام کاربر مورد نیاز است. در این سطح کاربران اجازه برداشت تا سقف ۱ میلیون تومان در ۲۴ ساعت را دارند.

سطوح ۳


سطح ۳ مخصوص کاربران با سطح معامله‌گری عرف بازار است. در این سطح کاربران می‌توانند به‌صورت نامحدود واریز رمزارز و ریال داشته باشند. همچنین سقف برداشت ریالی و رمزارز در هر ۲۴ ساعت در این سطح مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان است. مدارک احراز هویت در این سطح عینا مشابه سطح ۲ به‌علاوه تعهدنامه به‌صورت سلفی است.

سطوح ویژه


سطوح ۴ و ۵ در پلتفرم بیت‌پین سطوح ویژه کاربری محسوب می‌شوند. در این سطوح سقف برداشت روزانه به‌ترتیب مبلغ ۵۰۰ میلیون و ۱ میلیارد تومان است. همچنین واریز رمزارز و ریال در این سطوح محدودیتی ندارد. برای رسیدن به سطح ۴ کاربران باید یک ماه در سطح ۳ فعالیت داشته و سند محل سکونت را نیز ارائه نمایند. سطح ۵ نیز حداقل یک ماه فعالیت در سطح ۴ علاوه بر حداقل ۲۰۰ میلیون تومان تراکنش در بیت‌پین و امضای قرارداد حضوری نیاز دارد.

سطح شرکتی


سطح شرکتی مخصوص شرکت‌های علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بیت‌پین است. نوع حساب این کاربران به‌صورت حقوقی ثبت می‌شود. دسترسی‌ها و محدودیت‌های این سطح مشابه سطح ۵ کاربری حقیقی است. شرکت‌ها برای استفاده از این سطح باید به‌صورت رسمی نماینده خود را معرفی و مدارک شرکت را در سایت بارگذاری کنند. برای مشاهده کامل سطوح کاربری می‌توانید به جدول سطوح کاربری بیت‌پین مراجعه کنید:

جدول سطوح کاربری

به روز شده در: 29/12/2022

این مقاله مفید بود؟

بازخورد خود را به اشتراک بگذارید

لغو

خیلی ممنون!