مقالاتی در مورد: ثبت‌نام و احراز هویت

چگونه در بیت‌پین احراز هویت کنم؟

پس از ثبت‌نام در بیت‌پین، حساب کاربری شما در سطح صفر یا سطح ثبت‌نام‌شده قرار دارد که برای استفاده از همه امکانات بیت‌پین، بهتر است سطح حساب کاربری خود را ابتدا به سطح پایه و سپس پیشرفته ارتقا دهید.


سطح پایه


برای ارتقا به سطح کاربری پایه در بیت‌پین، مراحل زیر باید طی شوند:

روی اسم خود و سپس ارتقا سطح کلیک کنید.اکنون در گام اول، باید به سطح کاربری پایه برسید که در ابتدا اگر حساب کاربری خود را با ایمیل ایجاد کرده باشید، باید شماره موبایل خود را وارد کنید تا کد تایید دریافت شود. اگر هم با شماره موبایل حساب را ساخته بودید، باید ایمیل خود را وارد کنید.

در هر دو صورت، در گام بعد وارد فرم اطلاعات فردی می‌شوید که در اینجا باید نام، نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید.دقت داشته باشید که کد ملی، تاریخ تولد و شماره موبایل شما در این مرحله با استفاده از سامانه‌های استعلام هویت متصل به سازمان ثبت احوال، تطبیق داده خواهند شد. در نتیجه اگر هریک از این اطلاعات را اشتباه وارد کنید یا اگر شماره موبایلی که وارد کرده بودید، به نام صاحب کد ملی نباشد، با خطا مواجه می‌شوید.

پس از وارد کردن اطلاعات فردی و تایید آن‌ها، در صفحه بعد باید اطلاعات بانکی خود (شماره کارت) را وارد کنید.در اینجا هم باید شماره کارت وارد شده، متعلق به صاحب کد ملی باشد تا احراز هویت شما انجام شود.

با زدن دکمه تایید، احراز هویت سطح پایه شما انجام شده و می‌توانید در ادامه حساب کاربری خود را به سطح پیشرفته ارتقا دهید.

سطح پیشرفتهبرای ارتقا به سطح کاربری پیشرفته در بیت‌پین، ابتدا باید تصویر کارت ملی خود را با شرایط زیر بارگذاری کنید:

تصویر تار، ناقص یا ناخوانا (به دلیل انعکاس نور) نباشد.

تصویر اسکن شده نباشد.

در صورت نداشتن کارت ملی جدید، می‌توانید از سایر مدارک قابل قبول شامل کارت ملی قدیمی، شناسنامه جدید، شناسنامه قدیمی عکس‌دار (دارای کد ملی) یا گذرنامه (پاسپورت) استفاده کنید.پس از آپلود تصویر کارت ملی، می‌توانید از طریق ارسال تصویر تعهدنامه یا ارسال ویدیو، طبق الگوی ارائه شده در این راهنما، احراز هویت پیشرفته خود را کامل کنید.ارسال تعهدنامه

اگر گزینه ارسال تعهدنامه را انتخاب کنید، باید تصویری از چهره‌ خود در حالی که مدارک زیر را در دست گرفته‌اید، بارگذاری کنید:

مدرک هویتی (کارت ملی هوشمند، کارت ملی قدیمی، شناسنامه جدید، شناسنامه قدیمی عکس‌دار دارای کد ملی، گذرنامه یا پاسپورت)
فرم تعهدنامهنکات مهم جهت تهیه تصویر احراز هویت۱- کیفیت تصویر


تصویر ارسالی باید به‌صورت عادی گرفته شود (آینه‌ای نباشد) و مشخصاتش به شکل واضح دیده شوند.

۲- کارت ملی


کارت ملی (یا سایر مدارک قابل قبول) خود را به گونه‌ای در دست بگیرید که مشخصات آن‌ها کاملا خوانا باشد و هردو دست در تصویر دیده شوند.

۳- متن تعهدنامه


فرمی که متن آن در زیر آمده است را به صورت دست‌نوشته با خودکار روی یک برگه کاغذ بنویسید. توجه کنید که نام کامل به‌همراه تاریخ و امضا به‌صورت واضح در زیر برگه قید شوند.

اینجانب ..................... به کد ملی ......................... در تاریخ ......................... ضمن تایید قوانین و مقررات استفاده از بیت‌پین، متعهد می‌شوم که مسئولیت کلیه واریز و برداشت‌ها و معاملات با اینجانب بوده و در صورت هرگونه تخلف، مسئولیت مالی، قضایی و حقوقی آن را بر عهده می‌گیرم.
نام و نام خانوادگی
تاریخ و امضا

نکته: از نوشتن متن با ماژیک خودداری کنید.

گرفتن ویدیودر صورتی که گزینه گرفتن ویدیو را انتخاب کنید، به صفحه مربوطه هدایت می‌شوید که در آنجا متن زیر جهت خواندن به شما نمایش داده خواهد شد:

اینجانب ..................... به کد ملی ......................... در تاریخ ......................... کلیه قوانین و مقررات عضویت و استفاده از بیت‌پین را می‌پذیرم.

در زمان خواندن متن فوق، کافی است چهره شما در کادر ضبط ویدیو قرار داشته باشد.

سایر نکات مهممدارک باید کاملا خوانا و واضح باشند، عکس‌های تار و ناخوانا تایید نمی‌شوند.
تصاویر نباید به‌صورت آینه‌ای یا معکوس ثبت شده باشند.
کارت ملی را روی فرم تعهدنامه نچسبانید.
رعایت حجاب اسلامی برای بانوان الزامی است.

راهنمای ویدئوییبه روز شده در: 02/06/2024